איטום בסנפלינג באפיניש

תחום האיטום עבר תהפוכות רבות בשנים האחרונות, ומעבר לחומרים החדישים והמתוחכמים שנכנסו בו לשימוש, אנו רואים גם שיטות עבודה יעילות יותר מאשר פעם. איטום בסנפלינג באפיניש, מקל עלינו רבות בעת שאנו מעוניינים לבצע כל עבודת איטום בגובה, ומונע מאיתנו להשתמש בדרכים מסורבלות. בעבר, עבודות איטום בבניינים היו כרוכות בהנחת פיגומים מסביב לבניין, ולכן יצירת רעש, בעיות חניה וסיכון לעוברים ושבים. כיום, איטום בסנפלינג מאפשר לעובדים להחליק בנוחות על קירותיו החיצוניים של הבניין, ולבצע עבודות איטום כנגד רטיבות, איטום תרמי ובידוד אקוסטי. אילו יתרונות טומן בחובו האיטום בסנפלינג, ואילו עבודות ניתן לבצע באמצעותו?

 

מה היה לפני האיטום בסנפלינג?

ענף האיטום התפתח רבות לאחרונה, והוא ממשיך להתחדש כל הזמן. ההתפתחות הזו ניכרת הן בחומרים חדישים שנכנסים לשוק האיטום, והן בשיטות חדישות ומתוחכמות. עבודות איטום בגובה תמיד היוו אתגר מסוים עבוד קבלני האיטום, ואלו היו מציבים פיגומים או משתמשים במנופים לצורך העבודה. שיטות אלה הן מסורבלות יחסית, מכיוון שהן יוצרות אי נוחות משמעותית בסביבת העבודה. הנחת פיגומים מסביב לבניין כרוכה ברעש, בעיות חניה, סכנה לדיירים ופגיעה באיכות החיים, ואילו שימוש במנוף הוא יקר, וגם הוא כרוך בחלק מן הבעיות שהוזכרו כאן. עם השנים נכנסו שיטות איטום חדשות לשוק, ואחת מהן היא שיטת האיטום בסנפלינג.

 

איטום בסנפלינג באפיניש

איטום בסנפלינג, או "גלישת חבלים" בעברית, מאפשרת כל עבודת איטום או שיפוץ על גבי בניינים גבוהים. לאיטום בסנפלינג יש מספר יתרונות:

 

נוחות עבודה

גלישת סנפלינג, מאפשרת לעובדים להניע את עצמם לכל מקום בקלילות באמצעות דחיפות. דבר זה מאפשר גמישות רבה במהלך העבודה, והעובדים יכולים לגשת לכל מקום שירצו. בעבודות איטום יש לכך יתרון משמעותי, ולכן סנפלינג מאפשר עבודה יסודית ונקייה במיוחד.

 

בטיחות

שיטת הסנפלינג היא הרבה יותר בטוחה מאשר שיטות אחרות כמו פיגומים או מנופים, שבהם העובד צריך לעתים להתמתח על מנת להגיע לנקודות בעייתיות יותר.

 

ניקיון

כשאנו עובדים באמצעות סנפלינג, שטח העבודה נשאר נקי לחלוטין. בשונה מפיגומים ומנופים שעלולים לגרום נזק לקירות הבניין, ולעתים להביא יותר נזק מתועלת, סנפלינג מצריך ציוד מינימלי וידידותי לסביבה ולמשטח העבודה.

 

אין הגבלת אקלים

עבודות סנפלינג יכולות להיות מבוצעות בכל מזג אוויר, ואין הגבלת אקלים חם או קר מדי. השיקול היחיד מבחינת עבודות האיטום, הוא כמובן תגובת חומרי האיטום למים בימים גשומים.

 

עלות זולה

מכיוון שגלישת סנפלינג אינה דורשת ציוד יקר, כמו חומרים להקמת פיגומים או השכרת מנופים, עלותה היא נמוכה יותר. כשאנו מזמינים איטום באמצעות סנפלינג, הלקוח יכול לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית הרבה יותר מאשר בשיטות איטום אחרות.

 

זריזות

איטום בסנפלינג מתבצע בזריזות, מכיוון שאין צורך להשתמש בציודים כבדים ולבזבז זמן על הקמת תשתית לעבודה. העובדים מאבטחים את עצמם, מרכיבים את החבלים, ויוצאים לדרך.

 

מתי נצטרך איטום בסנפלינג באפיניש?

איטום בסנפלינג משמש למגוון סוגים של עבודות, ועליהן נפרט בקצרה:

 

איטום קירות חיצוניים חדשים

איטום קירות חיצוניים הוא חשוב מאין כמותו, מכיוון שהוא שומר על מעטפת האיטום של הבניין, הכוללת גם את איטום הגג. בעת הקמת מבנה חדש, קבלן האיטום יבצע איטום של הקירות החיצוניים, וזוהי עבודה שצריכה להתבצע בתשומת לב ומקצועיות – על מנת להעניק לבניין מעטפת איטום שתחזיק מעמד לאורך זמן. איטום בסנפלינג מאפשר לעובדים לעבוד ביסודיות ולא לפספס אף נקודה.

 

איטום קירות חיצוניים ישנים

כשישנו כשל באיטום הקירות החיצוניים של בניין, הדבר יתבטא ברטיבות בתקרות ובקירות הדירות או המשרדים שבבניין. במצב כזה, יידרש איטום מחודש של הקירות החיצוניים, ועבודה זו עשויה להיות מורכבת במיוחד. איטום קירות חיצוניים בבניין קיים עשוי להצריך פירוק של אריחים, קילוף שכבת האיטום הקודמת ועוד. שימוש בסנפלינג יקצר משמעותית את זמן העבודה.

 

תיקון קירות חיצוניים

בבניינים ישנים בעיקר, נדרשים לעתים תיקונים של סדקים ומגרעות בקירות החיצוניים. איטום בסנפלינג מאפשר לבצע עבודות של טיח, מילוי, ויישום חומרי איטום, בצורה נוחה ופשוטה.

 

בידוד תרמי

בידוד תרמי מתבצע בבניינים חדשים וישנים באפיניש, ומטרתו למנוע מעבר של חום בין הקירות. בעת שעבודת הבידוד צריכה להתבצע על גבי הקירות החיצוניים, שימוש בסנפלינג יכול להקל עלינו את העבודה בצורה משמעותית.

 

בידוד אקוסטי

בידוד אקוסטי מיושם מראש בבניינים הממוקמים במקומות רועשים, ולעתים גם מותקן בבניינים קיימים על מנת לשפר את איכות החיים. הנחת החומרים השונים המאפשרים חסימת רעש, מתבצעת לעתים גם מחוץ לבניין, על גבי הקירות החיצוניים. שימוש בסנפלינג במהלך עבודות אלה, יכול להקל על העובדים ולקצר את זמן ועלות העבודה.

 

כיצד נזמין איטום בסנפלינג באפיניש?

מומלץ לבצע סקר שוק בין החברות המציעות את השירות, ולקבל הצעות מחיר ממספר חברות. בשיחת הטלפון הראשונית, יש לדלות מידע ולבצע תיאום ציפיות בנוגע לעבודה. מומלץ לבחור בחברה שהיא בעלת ניסיון בביצוע עבודות בגובה, וניתן אף לבקש לראות פרויקטים קודמים של אותה החברה.