איטום גגות בבית שמש

תוכן עניינים

בית שמש נמצאת בין הערים ירושלים ותל אביב, בתחומי מחוז ירושלים. העיר נחשבת לבעלת תנופת בנייה מרשימה, והיא מתפתחת בשנים האחרונות בקצב מרשים מבחינת יחידות דיור, בתים ובניינים. הזמנת שירותי איטום גגות הינה נפוצה בבית שמש, ובעיקר בימי הגשמים הסוערים, שהרי אז מתעוררות בד"כ בעיות שונות כגון נזילות, רטיבות או "הזעה" של הקירות והתקרה. הזמנת איטום בימי החורף היא יקרה יותר, וכרוכה בעבודה מורכבת יותר כיוון שהרטיבות כבר קיימת ומקשה על העבודה. בבית שמש ובשאר ערי ישראל, הדבר החכם לעשות, הוא ככל הנראה לתחזק את איטום הגגות בעת הימים היבשים והחמים, וטרם בואם של ימי הגשם הסוערים.

 

איטום גגות פעם והיום

תושבי בית שמש שהתעניינו באיטום גגות, בוודאי פתחו את האינטרנט ונתקלו בהיצע רחב של שיטות וחומרי איטום. ואכן, בעוד פעם שיטות איטום הגגות היו מצומצמות יחסית, בשנים האחרונות ניתן לראות התפתחות משמעותית בתחום. השיטה הקלאסית והנפוצה ביותר פעם הייתה זיפות של הגג באמצעות זפת חמה, שיטה זו עדיין נפוצה בארץ וברחבי העולם, ומוכיחה יעילות ברוב המקרים. בנוסף לשיטה זו, ניתן למצוא היום שיטות נוספות כגון איטום בהתזה או יריעות ביטומניות, שמאפשרות עבודה שונה ומותאמת לתוואי שטח של גגות מסוימים. כל גג נראה קצת אחרת מבחינת השיפוע, המכשולים המוצבים עליו, החשיפה שלו לשמש, ועוד, ופקטורים אלו נלקחים בחשבון אצל בעלי המקצוע בעת שהם בוחרים שיטת איטום וחומרי איטום עבור הגג.

 

עשה זאת בעצמך

תושבי בית שמש וישראלים רבים נוספים, עשויים להתפתות  לבצע עבודות איטום גגות בעצמם. מדוע? אולי עקב הרצון לחסוך כסף, ואולי עקב השאיפה לפתור את הבעיה כמה שיותר מהר. בעוד הרשת מציעה לנו מדריכים רבים שמנחים אותנו כיצד לבצע איטום גגות בעצמנו, אין מדובר בעבודה כה פשוטה. התאמת חומרי איטום לגג, התאמתם זה לזה ליעילות מרבית, ובחירת שיטת האיטום, כל אלו דורשים ניסיון רב. עבודה חובבנית או בחירה לא נכונה של חומרים, פשוט תגרום לכך שעבודת האיטום לא תהיה יעילה, ולא תוכיח עמידות במבחן הזמן. עבודת איטום מקצועית עשויה להעניק לנו עשרות שנים שקטות ונטולות רטיבות ונזילות.

בית שמש כמו שאר ערי הארץ, היא עיר עם ביקוש גבוה לשירותי איטום גגות, ובעיקר בימי החורף. הזמנת שירותי איטום דווקא מומלצת בימים שלפני הגעת החורף, על מנת לקבל עבודה איכותית וחיסכון משמעותי במחיר. על אף שלעתים חלקנו מתפתים לבצע עבודות איטום גגות בעצמנו, חשוב לזכור שמה שעולה לנו בזול בטווח הקרוב, עלול להיות יקר הרבה יותר בהמשך. ואכן, עבודה חובבנית ככל שמדובר באיטום גגות, תעמיד אותנו על טעותנו די מהר. אם ברצוננו לקבל איטום איכותי לאורך זמן- מומלץ להזמין בעל מקצוע שיידע להתאים עבורנו את שיטת וחומרי האיטום באופן הטוב ביותר.

גגות

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram