איטום גגות בחיפה

תוכן עניינים

חיפה היא העיר השלישית מבחינת גודל האוכלוסייה במדינת ישראל, והיא נחשבת לאחת הערים המגוונות והפעילות בה. מתוקף היותה של חיפה מטרופולין גדול ומרכז סחר ותעשייה משמעותי, הצורך בשירותי איטום גגות הוא גדול בתחומיה. האקלים החיפאי בימי החורף מביא עמו משקעים רבים, ודבר זה מצריך איטום איכותי לגגות המבנים שצריכים להתמודד עמם שנים רבות ככל שניתן. תחום איטום הגגות התפתח רבות בשנים האחרונות, וכיום מציע מגוון מרשים של חומרים ושיטות. על אף שלעתים אנשים מסוימים מעדיפים לעשות זאת בכוחות עצמם, איטום הינו תחום הדורש ניסיון רב, עבודה קפדנית, ובחירת חומרים מדויקת, על מנת לאפשר איטום איכותי שיוכל להחזיק שנים רבות וימנע הוצאות נוספות בעתיד הקרוב.

הצורך באיטום גגות בחיפה

בתחומיה של חיפה נוכל למצוא מבני מסוגים שונים, החל מבתי מגורים, דרך מוסדות לימוד ואולמות אירועים, ועד בנייני משרדים גבוהים. בין אם מדובר בתחזוקה, או במגמת הבנייה בעיר- הביקוש לשירותי איטום גגות הוא גבוה, ובעיקר בימי החורף. כולנו מכירים את התופעה…לאחר מספר ימי גשם מופיעה רטיבות בתקרה, או במקרה הפחות טוב- נזילות במקומות שונים בבית. במקרה כזה נדרשת הזמנת בעל מקצוע שיאתר את מקור החדירה, שהרי היא יכולה לנבוע מהגג, אולם גם מהקירות החיצוניים של המבנה. חשוב לציין שהזמנת שירותי איטום בימי החורף היא יקרה יותר- היות ואז הביקוש גבוה יותר. הדרך החכמה היא לבצע תחזוקת איטום מדי כמה שנים ולפני בוא החורף, על מנת "להקדים תרופה למכה" ולחסוך מבחינה כלכלית.

חומרים ושיטות לאיטום

תחום האיטום עבר מספר תהפוכות בשנים האחרונות, ונראה שמגוון המוצרים בו גדל והשתכלל משמעותית. באם נחפש חומרים לאיטום, נוכל להיתקל בשמות כגון חומרים צמנטיים משחתיים, יריעות ביטומניות, רשתות אינטרגלס, זפת, ועוד. בעלי המקצוע בתחום האיטום יודעים להתאים את החומרים המתאימים למצע ולמבנה, ולא פחות חשוב- יודעים להתאים את החומרים זה לזה כך שיעבדו ביעילות יחד. אי התאמה בין החומרים תגרום בהמשך להיפרדות של שכבות האיטום וכשל באיטום. מספר השיטות לאיטום גם הוא התרחב, ומאפשר התאמה מדויקת של השיטה לגג ולתוואי שלו. למשל בגגות עם מכשולים רבים, נראה שבעלי מקצוע יעדיפו לעתים להשתמש באיטום בהתזה או בזיפות הקלאסי, על פני איטום ביריעות ביטומניות.

תחום איטום הגגות הוא בעל ביקוש רב במטרופולין של חיפה, ובכל שאר הארץ. תמיד נרצה לבחור בעל מקצוע עם ניסיון ניכר, על מנת לקבל עבודה נכונה ומדויקת באיטום הגג שלנו. בחירת החומרים והשיטות, ועבודה ע"פ תהליך וזמני המתנה נכונים- הם קריטיים לעמידות האיטום למשך זמן רב ככל האפשר. איטום חובבני בד"כ יחזיק מעמד מעט זמן יחסית, וידרוש עבודת תחזוקה תוך זמן קצר יחסית. ואילו איטום איכותי, עשוי להעניק לנו לעתים עשרות שנים של שקט.

 

איש מקצוע

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram