איטום גגות בירושלים

תוכן עניינים

ירושלים- בירתה של מדינת ישראל, היא העיר המאוכלסת ביותר במדינה, וזו בעלת המגוון הרב ביותר מבחינת סוגי הבנייה שבה. רק טבעי הדבר, ששירותי איטום גגות יהיו פופולאריים מאוד בקרב תושבי העיר הרבים. ואכן כך הוא הדבר, ובעיקר בימי החורף הגשומים או לקראת בואם. שירותי איטום גגות המוזמנים בעת ימי הגשמים- הינם יקרים יותר מאשר בעונות השנה האחרות. ולכן, מומלץ להזמין תחזוקה לאיטום הגג פעם בכמה שנים, ולא בעונה הגשומה, כך שלא ניתפס לא מוכנים וניאלץ להוציא כסף רב על איטום דחוף ויקר.

 

איטום גגות- צורך הכרחי

 

סיטואציה מוכרת כמעט לכולנו: יום גשום במיוחד, רעש מוזר מאחד החדרים…מבט זריז גורם לנו להבין שמים החלו לטפטף באחד החדרים, או שכתם הרטיבות המוכר לנו- הפך לברז קטן שמזרים לנו מים לתוך החדר… מה עושים? ובכן, הזמנת עבודות איטום בחורף היא כאמור יקרה יותר, וזאת עקב הביקוש הרב. כל בעל מקצוע בתקופת העומס- יגבה יותר עבור השירות שהוא מספק, וניתן להשוות זאת למתקיני מזגנים בעונת הקיץ. הדבר החכם לעשות, הוא למעשה "להקדים תרופה למכה". כתמי רטיבות, כתמי עובש, בועות בקיר וכדומה- הם סימנים שלא מומלץ להתעלם מהם, אלא להזמין בעל מקצוע במהרה, וטרם בוא הגשמים. באופן כללי, כשמדובר במבנים ישנים, נרצה לוודא את תקינות האיטום פעם בכמה שנים…רק כדי להיות שקטים.

 

איטום גגות- פעם והיום

 

פעם, השיטה כמעט היחידה שהייתה בשימוש בעלי המקצוע הייתה זיפות גגות. הזפת החמה היא חומר יעיל לצורכי איטום, ושיטה זו נמצאת בשימוש גם בימינו בכל רחבי העולם. השנים הביאו איתן תהפוכות ושכלולים רבים בתחום האיטום, וכיום אנו מוצאים שיטות נוספות כגון איטום בהתזה, איטום ביריעות ביטומניות, ועוד. לכל חומר יש תכונות פיזיקאליות מעט שונות, שהופכות אותו יעיל למצבים מסוימים, ובעל תפקוד שונה בשילוב עם חומרים נוספים. התאמת החומרים זה לזה היא קריטית, כיוון שאם פעולה זו לא תתבצע כיאות- הדבר עלול לפגום באיכות האיטום, ולגרום לכך שהוא לא יחזיק מעמד לאורך זמן. בעוד אנשים לעתים מתפתים לבצע עבודות של איטום גגות בעצמם, בד"כ מבחן הזמן יוכיח שהחלטה כזו היא אינה מוצלחת. איטום גגות הינו עבודה הדורשת דיוק רב, ניסיון, ובחירה חכמה של חומרי איטום ושיטות איטום. עבודה חובבנית וזולה לכאורה, יכולה להתברר כיקרה מאוד בסופו של דבר.

שירותי איטום גגות בירושלים הם פופולאריים, ובעיקר בימי החורף הגשומים. הזמנת שירותי איטום בחורף כרוך במחיר גבוה הרבה יותר, ולכן מומלץ להימנע מכך- ולהזמין תחזוקה שוטפת פעם בכמה שנים, וטרם התעוררותן של נזילות ובעיות אחרות. בעל מקצוע טוב יוכל להתאים עבורנו חומרי איטום בצורה הטובה ביותר, וגם לבחור את שיטת האיטום שתתאים במיוחד לגג שלנו ולתוואי שהוא מביא עמו, לקבלת תוצאה מיטבית.

גג בשיפוץ

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram