איטום גגות במבשרת ציון

מבשרת ציון היא מועצה מקומית השוכנת בהרי ירושלים, בין ירושלים לתל אביב. העיר היא מגוונת יחסית מבחינת הבנייה שבה, וניתן למצוא בה ווילות, קוטג'ים, בתים דו משפחתיים, בתים פרטיים ובניינים. הצורך באיטום גגות במבשרת ציון, מתעורר לרוב בימי החורף הגשומים, או לקראתם. אלו המשכילים לעשות- יזמינו תחזוקה לאיטום הגג שלהם לפני ימי החורף ובכל כמה שנים (בהתאם לגיל המבנה), וכך למעשה יחסכו טרטור מצד אחד, והוצאות כלכליות גבוהות מצד שני. תחום איטום הגגות התפתח רבות בשנים האחרונות, ובעלי המקצוע בתחום עושים שימוש בשיטות מגוונות ובחומרים רבים ושונים. בכל הנוגע לאיטום גגות- נרצה את הטוב ביותר עבור הגג שלנו, ואת בעל המקצוע שיידע להתאים בצורה הטובה ביותר את החומרים והשיטה המתאימה ספציפית למבנה ולגג.

 

התפתחות תחום איטום הגגות

תחום איטום הגגות השתכלל בשנים האחרונות, ובעלי המקצוע נחשפים בכל שנה לעוד חומרים יעילים ומיוחדים, ולשיטות חדשות ומתוחכמות. לפני כמה עשרות שנים, השיטה המוכרת וכנראה היחידה- הייתה זיפות של גגות בזפת חמה. יש הטוענים ששיטה זו נדחקת, והופכת לפחות נפוצה עקב כניסת שיטות כמו הנחת יריעות ביטומניות או איטום בהתזה. למעשה שיטת האיטום באמצעות זפת חמה היא אחת היעילות, וגם אחת הנפוצות ברחבי העולם. ישנם גגות בעלי תוואי שטח עם מכשולים רבים, כמו דודים, קולטי שמש ואנטנות, המצריכים לעתים שימוש בשיטות אחרות כמו איטום בהתזה או במריחה. בגגות כאלו- הנחת יריעות ביטומניות לא תמיד תהיה יעילה, או שתתאפשר בשילוב עם שיטות נוספות.


עשה זאת בעצמך

תושבי מבשרת ציון נדרשים לשירותי איטום גגות מדי פעם בפעם, וחיפוש קצר באינטרנט יחשוף אותם למדריכים רבים המציעים להם לבצע את העבודה "הפשוטה" בכוחות עצמם. מחירה של עבודת איטום חובבנית יכול להיות גבוה הרבה יותר כשמדובר בטווח הקרוב-רחוק, גם אם זה נראה לעתים שמדובר בחיסכון עבורנו. בעלי מקצוע המבצעים איטומי גגות באופן שוטף, לא רק שיידעו לבצע עבודה מדויקת, אלא גם יידעו לאתר בצורה הטובה ביותר את מקור הנזילה, להתאים את חומרי האיטום למצע, וגם לבחור את השיטה הנכונה ביותר. כשאנו מעוניינים לבצע איטום, נרצה לשקול אם ברצוננו לחסוך כרגע מבחינה כלכלית, ולהוציא עלות נוספת בטווח הקרוב, או אם ברצוננו להוציא יותר כסף על איטום איכותי- ולקבל שקט לזמן רב…אולי לעשרות שנים.

מבשרת ציון היא עיר בעלת מגוון רב של מבנים, ביניהם בתים פרטיים, בניינים, קוטג'ים, ועוד. הדרישה לאיטום גגות במבשרת ציון מתעוררת לרוב בימי החורף הגשומים, היות ואז מגיעה הרטיבות וחודרת את הגגות שבהם האיטום כבר ישן ודורש טיפול. התושבים החכמים- יודעים להזמין תחזוקה לאיטום הגגות שלהם פעם בכמה שנים, וטרם ימי החורף, וזה מאפשר להם חיסכון כלכלי ושקט נפשי בימי החורף הגשומים.

גג בשיפוצים