איטום גגות במודיעין

תוכן עניינים

העיר מודיעין ממוקמת בין ירושלים ותל אביב, ומהווה מקום מגורים עבור אוכלוסייה מגוונת, הגדלה בקצב מרשים מדי שנה. במודיעין יש ביקוש גבוה לשירותי איטום גגות, הן לצרכים פרטיים והן לצרכים עסקיים ותעשייתיים. למרות שרוב האנשים נוטים להזמין עבודות איטום בימי הגשמים, נראה שאין זה הדבר החכם לעשות. תופעות דוגמת רטיבות, נזילות, בועות, ו"הזעה" של הקירות או התקרה תתעוררנה בימי החורף הגשומים, כיוון שאז מבחן העמידות של שכבות האיטום נכשל, והרטיבות מחלחלת  דרכן אל פנים המבנה. אך חשוב להבין, שהזמנת בעל מקצוע מתחום האיטום עוד לפני ימי הגשם- תסייע בידינו לקבל עבודה איכותית, לחסוך במחיר, ולהימנע מעוגמת נפש מיותרת.


ההתפתחות באיטום הגגות

תושבי מודיעין שיתעניינו באיטום גגות, יגלו שהתחום לא קפא על שמריו בשנים האחרונות, וההתפתחות בו הינה משמעותית וניכרת. בעוד פעם שיטת האיטום הנפוצה וכמעט היחידה, הייתה זיפות של הגגות באמצעות זפת חמה, כיום אנו נתקלים בשיטות נוספות שנכנסו לשוק האיטום, ביניהן איטום בעזרת יריעות ביטומניות, חומרים צמנטיים, איטום בהתזה, ועוד. כניסת החומרים החדשים והשיטות הייחודיות מאפשרות התאמה מרבית לכל גג שדורש עבודת איטום. גגות שונים זה מזה בתוואי השטח שהם מציגים, חלקם שטוחים ונוחים לעבודה עם יריעות ביטומניות למשל, ולעומתם יש כאלו שעליהם מוצבים הרבה דודים, קולטי שמש ואנטנות, ובהם ישנה עדיפות לשיטות כמו איטום בהתזה או במריחה של חומרים מסוימים. בעל מקצוע בתחום, יוכל לבחור בשיטה ובחומרים המתאימים ביותר לכל גג.

איטום גגות חכם

לעתים נראה שרוב האנשים מזמינים שירותי איטום גגות בעיקר בימי החורף הגשומים. ומדוע? הרי אין בכך כל היגיון, שהרי העבודה מורכבת יותר ונוטה להיות פחות איכותית, ובנוסף- היא יקרה הרבה יותר עבור הלקוח.. ובכן, ככל הנראה הסיבה העיקרית היא, שרובנו לא מודעים לחשיבות תחזוקת האיטום. ובאמת…כשהמצב תקין- מי מאיתנו יחשוב על הצורך בבדיקת האיטום, ובהוצאה כלכלית נוספת? הדבר החכם לעשות הוא לקחת מספר שיקולים, על מנת להימנע ממצבים לא נעימים שיתפסו אותנו לא מוכנים. שיקולים כאלו יכולים להיות גיל המבנה, היסטוריית הבעיות, המועד האחרון בו בוצע איטום לגג שלנו, ועוד. ע"פ שיקולים אלו- נוכל לבצע תחזוקה שוטפת לאיטום הגג פעם בתקופה, ולהימנע מבעיות.

תושבי מודיעין, כמו שאר תושבי ישראל, לרוב נוטים להזמין שירותי איטום גגות בימי החורף- מתי שרוב הבעיות מתעוררות. תופעה זו מתרחשת לעתים עקב חוסר מודעות, רצון לחסוך, או סיבות אחרות. הזמנת איטום בחורף כרוכה בעבודה יקרה יותר עבור המזמין, ובאיטום מורכב הרבה יותר עבור בעל המקצוע. אם מתאפשר- השאיפה היא לתחזק את איטום הגג שלנו פעם בתקופה, בהתאם לשיקולים כאלו ואחרים, וטרם בואם של ימי הגשמים. התנהלות שכזו תבטיח לנו שלווה ותמנע מאיתנו הוצאות מיותרות וטרטורים מיותרים בזמן הגשמים.

אנשי איטום

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram