איטום גגות בראשון לציון

תוכן עניינים

ראשון לציון היא העיר הרביעית בגודל אוכלוסייתה במדינת ישראל. בעוד פעם היא הייתה נחשבת בעיקר לעיר מגורים, היום היא נחשבת גם לנקודת מסחר ותעשייה חזקה. איטום גגות בראשון לציון הוא שירות מבוקש מאוד, הן לצרכים פרטיים והן לצרכים עסקיים ותעשייתיים. רוב הביקוש לאיטום גגות מתרכז בימי החורף הגשומים- בדיוק מתי שהזמנת בעל מקצוע הופכת להיות יקרה ומורכבת יותר. המשכילים לעשות, דואגים לתחזוקה שוטפת והזמנת איטום בכל מספר שנים בהתא­ם לגיל המבנה, וכך חוסכים גם טרטורים מיותרים, וגם הוצאה כלכלית גבוהה מהנדרש.

התנהלות חכמה באיטום גגות

לא ניתן לומר שישראל היא בין המדינות הגשומות בעולם, ועם זאת, ערי ישראל ובהן ראשון לציון- נתונות למספר ימי גשם חזקים ומרוכזים בכל חורף בשנים האחרונות. בד"כ הזמנת איטום מתרחשת כשכבר ישנה נזילה או רטיבות שחלחלה דרך מעטפות האיטום, ואז העבודה מורכבת יותר ולרוב גם יקרה יותר. כולנו מכירים תופעות כמו "הזעה" של הקירות או התקרה, בועות בקיר, כתמי עובש, וכמובן נזילות. הדבר החכם לעשות, הוא לדאוג לתחזוקה שוטפת עבור גג המבנה שלנו, בהתאם לגילו, היסטוריית הבעיות שלו, ומועד הטיפול הקודם. בעל מקצוע אמין, יוכל לאתר את הבעיה במידה וקיימת, או לבצע טיפול שימנע את הבעיה הקרובה עוד לפני התעוררותה בזמן ימי הגשם הסוערים.

 איטום גגות בעת החדשה

תחום איטום הגגות הפך למתוחכם יותר בשנים האחרונות. בעוד פעם איטום גגות היה מתבצע בעיקר באמצעות זפת חמה, היום נכנסו לשוק שיטות חדשות ומתקדמות יותר, כגון שימוש ביריעות ביטומניות, איטום בהתזה, ועוד. על אף שזיפות גגות קלאסי עדיין נחשב ליעיל ונמצא בשימוש רב ברחבי העולם, השיטות החדישות לעתים מאפשרות התאמה טובה יותר של שיטת האיטום לתוואי הגג הספציפי.
חומרי האיטום גם הם השתכללו, וניתן למצוא היום היצע גדול יחסית של חומרים כאלו, כשלכל אחד מהם יש תכונות פיזיקאליות מעט שונות ולכן הוא מתאים למטרה מעט אחרת. בעלי מקצוע המכירים את החומרים השונים, יידעו להתאים את החומר למצע, ולחומרים האחרים- לקבלת שכבות איטום חזקות ועמידות לאורך זמן.

איטום גגות בראשון לציון הוא שירות פופולארי, והביקוש אליו עולה במיוחד בימי החורף. הבעיה היא שביצוע עבודות איטום לאחר שכבר התרחשה החדירה בשכבות מעטפת האיטום, היא לרוב יקרה ומורכבת יותר. גם בעלי בתים פרטיים וגם מנהלי משרדים, מפעלים או מבנים אחרים, יעשו בחכמה אם יזמינו שירות תחזוקה עבור איטום הגגות שלהם אחת למספר שנים- בהתאם לגיל המבנה. בעלי מקצוע עם ניסיון מספק- יוכלו להתאים חומרי איטום הולמים לגג, ולעבוד בשיטת האיטום המתאימה ביותר בהתחשב בתוואי השטח שאותו גג מציב. חשיבותו של איטום טוב אינה תמיד בראש מעיינינו, אך אנו בהחלט הופכים מודעים אליה עם התעוררות בעיה כלשהי.

גג עם רטיבות

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram