איטום גג בניין בעין ורד

תחום האיטום התפתח רבות בשנים האחרונות, וכניסתם של חומרים מתוחכמים המיושמים באמצעות שיטות חדשניות – מסייע בידינו ליצור איטום יעיל ועמיד הרבה יותר מאשר בעבר.
איטום גג בניין בעין ורד הוא שירות פופולארי, ונראה שהביקוש אליו עולה במיוחד בתחילת החורף. האם זהו הזמן הנכון להזמין את השירות? ומה עוד חשוב לדעת לגבי איטום גג בניין בעין ורד? במאמר הבא.

 

איטום היום ופעם

תחום האיטום קיים כבר אלפי שנים – מאז שבני האדם הבינו את הצורך במניעת מעבר רטיבות בין סביבות שונות. אחד החומרים הראשונים ששימשו לאיטום – היא הזפת, והיא נמצאת בשימוש רב עד היום. הזפת החלה לשמש כחומר אוטם בענף הספנות, ומשם עברה מאוחר יותר לענף הבנייה. עם השנים נכנסו שיטות חדישות יותר לשוק האיטום, כגון יריעות ביטומניות, יריעות PVC, חומרים פוליאוריטנים ועוד.

 

איטום גג בניין בעין ורד

איטום גג בניין בעין ורד נדרש בעיקר בימי החורף הראשונים, כיוון שאז מתחילים להיחשף כשלי האיטום בגג. למעשה, כשלי האיטום והבלאי כבר היו שם לפני כן, וייתכן שהתחילו כבר בחורף הקודם. כשהרטיבות נותנת את אותותיה בתוך המבנה – זה מסמן לנו שהאיטום כבר אינו יעיל כלל, ויש לחדש אותו. האם הזמן הנכון להזמין איטום גג בניין בעין ורד הוא בעת הופעת רטיבות, כתמי עובש או נזילות? התשובה היא שלילית, וזאת עקב שתי סיבות עיקריות:

 

מחיר יקר

כמו כל בעל מקצוע, גם קבלני האיטום גובים מחיר יקר יותר בתקופות עמוסות. תקופות ימי הגשם הראשונים בכל שנה – הן העמוסות ביותר עבור קבלני האיטום, ולכן המחיר יהיה יקר הרבה יותר עבורנו.

 

עבודה פחות איכותית

גם אם בחרנו בבעל מקצוע אמין ואיכותי, לעתים העבודה לא תתבצע על הצד הטוב ביותר כשנזמין אותה בימים גשומים. הסיבה לכך היא שהרטיבות מסביב תשפיע על יישום חומרי האיטום על הגג, ורטיבות עלולה לחדור אל הגג בזמן העבודה.

אם כך, המסקנה היא שמומלץ להזמין בדיקה תקופתית של בעל מקצוע – עוד לפני הגעתם של הימים הגשומים, ו"להקדים תרופה למכה".

 

שיטות איטום גג בניין בעין ורד

עם התפתחותו של ענף האיטום, נכנסו שיטות חדשות לשוק, ויחד עם זאת – חלק מהשיטות הוותיקות עדיין פופולאריות בארץ ובעולם. מהן השיטות העיקריות שבהן משתמשים לצורך איטום גגות בעין ורד?

 

זיפות גגות

השימוש בזפת נחשב לאחת השיטות הוותיקות, והוא פופולארי כבר אלפי שנים! נכון הוא הדבר, שהטכנולוגיה המלווה את הזיפות השתנתה רבות, אך בסיס השיטה נותר כפי שהיה. הזפת נמצאת במצב הצמיגות האידיאלי שלה, בעת שהיא מחוממת לטמפרטורה של 185 מעלות צלזיוס. בטמפרטורה זו היא מסוגלת לחדור בקלות לכל סדק, חור ומגרעת, וליצור שכבה אחידה על גבי הגג. לאחר התייבשות והתקררות הזפת – נקבל משטח אטום ועמיד לרטיבות, ושיטה זו תעניק לנו שקט למשך שנה או מספר שנים – כתלות באיכות העבודה.

 

יריעות ביטומניות

שיטת האיטום באמצעות יריעות ביטומניות היא חדשה יחסית לשימוש בזפת, והיא נחשבת בין השיטות היעילות ביותר לאיטום גגות. היריעות עשויות "ביטומן" – חומר שהוא נגזרת של נפט, והן מתרככות בחום כך שניתן להצמיד אותן אל הגג בקלות יתרה. לצורך הצמדת היריעות משתמשים במכשירים מיוחדים המחממים את היריעות באמצעות להבות, וכך פורשים אותן על גבי הגג כשהן רכות וגמישות. לאחר התקררות היריעות, אנו מקבלים שכבת איטום יעילה במיוחד, שצפויה להחזיק שנים רבות. שיטה זו אמנם יקרה משיטת הזיפות בעשרות אחוזים, אך מדובר בהשקעה לטווח הארוך.

 

יריעות PVC

יריעות PVC משמשות לאיטום של גגות בעייתיים, שתנאי השטח שלהם אינם מאפשרים שימוש בשיטות אחרות. שיטה זו היא יקרה במיוחד, אך היריעות תוכלנה להחזיק עשרות שנים במידה והן מיושמות באופן מקצועי. יריעות ה- PVC נמתחות על גבי הגג באופן חופשי, ואינן מולחמות אליו כמו היריעות הביטומניות. מסיבה זו, חשוב להדק את דפנותיהן למניעת כניסת רטיבות. יתרון נוסף בשיטה זו הוא, שכיוון שהיריעות הן לבנות – אין צורך למרוח חומר הלבנה כמו בשיטות אחרות.

 

הזמנת איטום גג בניין בעין ורד

שוק האיטום הוא רחב, וקבלני איטום רבים מציעים את שירותיהם באזור עין ורד. כיצד נדע לבחור בצורה נכונה מבין בעלי המקצוע? ובכן, ע"פ מעקב אחר מספר שלבים פשוטים:

 

סקר שוק

השלב הראשוני בהזמנת כל בעל מקצוע, הוא כמובן סקר השוק. כיום הדבר נוח יותר, היות ומהפכת המידע של האינטרנט מאפשרת גישה למידע בקליק. כשאנו מבצעים סקר שוק, חשוב להסתמך על אתרים מהימנים שאינם פרוצים לכל חוות דעת.

 

פנייה אל קבלן האיטום

שיחת הטלפון הראשונית שלנו אל בעל המקצוע, יכולה לספק לנו מידע רב לגבי תודעת השירות, המקצועיות והלך הרוח. מומלץ גם לוודא מה כוללת הצעת המחיר, לדוגמה האם יש אחריות, האם חומרי האיטום כלולים, ושירותים נלווים כמו ניקוי הגג לפני העבודה וצביעה בסיום.

 

ליווי בעל המקצוע

מומלץ תמיד לתאם את עבודת האיטום בעת שאנו נוכחים במקום, על מנת להבטיח עבודה איכותית יותר, ולמנוע "עיגולי פינות" מצד בעלי המקצוע.