איטום גג דירה בעין ורד

מתי נחפש איטום גג דירה בעין ורד? לרוב כשהתקרה מתחילה לתת סימנים כגון כתמי עובש, בועות, נזילות וטפטופים. מסיבה זו, קבלני האיטום עמוסים במיוחד בימי הגשמים הראשונים בכל שנה. האנושות עברה דרך ארוכה מאז כניסתו של האיטום לחיינו, וניתן לומר שהוא מלווה אותנו כבר מאז תחילת הספנות והבנייה – לפני אלפי שנים. השיטות והחומרים עברו תהפוכות רבות, וכיום אנו יכולים לבחור מתוך מגוון שיטות איטום גדול יחסית. איך נדע איזו שיטה לבחור לצורך איטום גג הדירה שלנו? אספנו עבורכם מידע חיוני במאמר הבא.

התפתחות ענף האיטום

יש עדויות לשימוש בזפת לצורך איטום כבר לפני אלפי שנים. הזפת מתועדת כאחד החומרים הראשונים ששימש לצורך הפרדה הרמטית, והשימוש בה החל בתחום הספנות (זיפות תחתית ספינות למשל) והמשיך לענף הבנייה. כיום, הזפת עדיין בשימוש, ואף ניתן לומר – בשימוש נרחב! מעבר לכך, הומצאו שיטות חדישות יותר שעושות שימוש בחומרים מתוחכמים יותר, כגון PVC, יריעות ביטומניות, חומרים אקריליים, פוליאוריטנים ועוד.

 

איטום גג דירה בעין ורד באמצעות זיפות

זיפות של גגות נחשב לשיטה וותיקה במיוחד בתחום האיטום, והוא נמצא בשימוש נרחב בארץ ובעולם. בשיטה זו – הזפת מחוממת לטמפרטורה של 185 מעלות צלזיוס, ובטמפרטורה זו היא נמצאת בצמיגות האידיאלית על מנת לחדור לכל הסדקים והמגרעות בשכבת הבטון. לאחר התקררותה – הזפת תיצור שכבה נוקשה ואטימה למים, ותמנע כניסת רטיבות למשך שנה או יותר.

 

חידושים בתחום זיפות הגגות

בעבר, קבלני האיטום היו מבעירים מדורות על מנת לחמם את הזפת, ואילו היום רובם משתמשים במכונות חימום ייעודיות, המאפשרות לשמור את הזפת בטמפרטורה המדויקת, ולכן הופכות את התהליך לפשוט הרבה יותר. כמו כן, הומצאה הזפת הקרה – המאפשרת יישום במקומות שבהם יש צורך באיטום נקודתי, והופכת את השימוש לפשוט ונגיש יותר לכל אדם.

 

מחיר זיפות גגות

אחת הסיבות העיקריות שגורמות לאנשים רבים לבחור בזיפות גגות, היא סיבת המחיר הזול. זיפות גגות עולה בין 30 ל- 40 שקלים למ"ר, ומדורג בין השיטות הזולות ביותר. מצד שני, זיפות דורש תחזוקה תכופה יותר, ולעתים אחת לשנה.

 

איטום גג דירה בעין ורד באמצעות יריעות ביטומניות

טכניקות היריעות הביטומניות נכנסה לתחום האיטום מאוחר יותר, וכיום היא נמצאת בשימוש נרחב במיוחד. היריעות עשויות מ"ביטומן" – חומר שהוא נגזרת של נפט. בעת חימום של היריעות באמצעות מתקנים מיוחדים – ניתן להלחים אותן אל הגג כיוון שהן מתרככות והופכות לנוחות לעבודה.
לאחר התקררותן, היריעות יוצרות שכבה אטימה במיוחד שמחזיקה שנים רבות.

 

מחיר יריעות ביטומניות

איטום באמצעות יריעות ביטומניות הוא יקר מזיפות בצורה משמעותית, ומחירו נע בין 70 ל- 100 ₪ למ"ר. יחד עם זאת, אנשים רבים מבצעים את החישוב לטווח הארוך, ומעדיפים לשלם סכום גבוה יותר באופן חד פעמי – תוך ידיעה שהם צפויים לשקט מכיוון הגג שלהם בשנים הבאות.

 

אילו עוד חומרי איטום קיימים?

שיטת הזיפות והיריעות הביטומניות הן כנראה הנפוצות ביותר בימינו, ויחד עם זאת – קיימים מצבים המצריכים שיטות אחרות – לרוב עקב תנאי השטח שמכתיבים גגות מסוימים. אילו עוד חומרי איטום קיימים?

 

חומרים פוליאוריטנים

איטום באמצעות חומרים פוליאוריטניים יעלה לנו בערך כמו יריעות ביטומניות, אך הם נחשבים לפחות איכותיים למטרה זו. חומרים אלו מכונים גם "מסטיקים", מכיוון שהם ניחנים בכושר הידבקות גבוה למשטחים. קבלני איטום משתמשים בחומרים אלו כשתנאי השטח אינם מאפשרים שימוש ביריעות ביטומניות, או במצבים שבהם יש צורך נקודתי באיטום מקומות בעייתיים.

 

יריעות PVC

איטום באמצעות יריעות PVC נחשב לשיטה היקרה ביותר, אך יריעות אלה מסוגלות להחזיק מעמד עשרות שנים במידה והן מותקנות בצורה נכונה. היריעות לא מולחמות לגג, אלא מונחות מעליו כשהן חופשיות ומחוזקות בקצוות. יש לוודא את איטום הקצוות בצורה יעילה, כך שרטיבות לא תחדור מהצדדים. כיוון שהיריעות מגיעות בצבע לבן לרוב – הדבר מונע צביעה על גבי שכבת האיטום, כפי שנדרש בזיפות או שימוש ביריעות ביטומניות.

 

חומרים פולימריים

חומרים פולימריים מיושמים במריחה או התזה – ולכן הם נוחים לעבודה. חומרים אלו אינם מתאימים לשימוש על גגות מזופתים, והם נמצאים בשימוש בעיקר כשמדובר באיטום של גגות פח. מדובר בחומרים גמישים מאוד, אך בעלי עמידות נמוכה יחסית לבלאי.

 

הזמנת איטום גג דירה בעין ורד

אין הרבה מאיתנו שלא מכירים את המצב הידוע, שבו מים מתחילים לנזול מהתקרה, ואנו רצים למצוא גיגית או דלי. כפי שנאמר, רוב האנשים יזמינו קבלן איטום בעין ורד – כשהמצב כבר הגיע לסימני רטיבות בתוך הדירה. כשאנו מחפשים איטום גג דירה בעין ורד – הדבר הראשון שנבצע הוא סקר שוק. הסקר יעזור לנו לסנן ולהגיע לבעל מקצוע איכותי. בשלב הבא ניצור קשר טלפוני, ונקפיד לוודא מחירים, אחריות, ושירותים נלווים כמו ניקוי הגג וצביעה סופית. אם הדבר אפשרי, מומלץ להזמין בדיקה תקופתית עוד לפני בוא הגשמים, מכיוון שהזמנת קבלן איטום בתחילת החורף היא יקרה הרבה יותר, ותעניק לנו עבודה פחות איכותית ברוב המקרים.