איטום בסנפלינג

תחום האיטום הוא תחום מורכב, המציע שירותים מגוונים. החל מאיטומי גגות, דרך איטום בריכות ומאגרי מים, ועד עבודות שמטרתן היא בידוד אקוסטי או תרמי. שירותי האיטום נדרשים עבור לקוחות פרטיים, וגם עבור מועצות מקומיות, עיריות, קבלני בנייה ולקוחות עסקיים. חלק מעבודות האיטום דורשות מיומנויות מיוחדות כגון עבודה עם ציוד סנפלינג, וזאת לדוגמה במידה ומעוניינים לבצע איטום של קירות חיצוניים בגבהים. בעבר היה נהוג להקים פיגומים מסביב לבניין, על מנת לבצע בקירותיו החיצוניים תיקונים או איטומים, בעוד היום- ניתן לראות יותר ויותר בעלי מקצוע המשתמשים בגלישת סנפלינג, לשם ביצוע עבודות אלה.

 

מדוע סנפלינג?

 

כאמור, בעבר- פחות היה נפוץ לראות בעלי מקצוע הגולשים בסנפלינג על פני קירותיו של בניין, לצורך עבודות כמו ניקוי חלונות, תיקונים, איטום או תליית שלטים. אך בשנים האחרונות- היתרון של שיטת הסנפלינג חלחל לתודעתם של עוסקים רבים מתחומים שונים, והיום? המצב הוא שונה.
בשונה משיטות העבודה הישנות, שכללו הצבת פיגומים מסביב לבניין, שיטת הסנפלינג היא יעילה ונוחה יותר לכולם. הצבת פיגומים גורמת להשבתה של הבניין לתקופה, פגיעה באיכות החיים של הדיירים, רעש, צמצום מקומות חנייה, ועוד. גלישת סנפלינג לעומת זאת, מאפשרת לעובדים נוחות וגמישות בעת העבודה, היות והם יכולים להגיע באמצעות דילוג ודחיפה של עצמם לכל מקום. יתרון נוסף ומשמעותי הוא המחיר, סנפלינג דורש הרבה פחות ציוד ועבודה, ולכן הלקוח יכול לקבל מחיר יותר אטרקטיבי על העבודה. לאחרונה- גם תחום האיטום החל לעשות שימוש בשיטה היעילה, וניתן לראות יותר ויותר בעלי מקצוע המציעים איטום בסנפלינג.

 

איטום בסנפלינג

 

מתי נדרש איטום באמצעות סנפלינג? ובכן, למשל כשאנו מעוניינים לבצע איטום לקירות חיצוניים של בניין גבוה, בין אם הוא חדש ואנו מעוניינים לבצע איטום ראשוני, ובין אם מדובר בבניין ותיק יחסית, שכבר נוצרו בו סדקים ונזקים שונים עקב רטיבות שחדרה אל הקירות. במצבים כאלו ניתן לבצע על הדרך את התיקונים הדרושים, טיח, מילוי, וכדומה…וגם לאטום נגד חדירת רטיבות נוספת בעתיד.
כשמתעוררת בעיה- אנו יכולים לזהות אותה ע"פ סימנים כמו כתמי עובש, רטיבות, בועות בקיר, ועוד. בעל מקצוע עם ניסיון בתחום- יוכל לאתר את מקור הבעיה, ולהבין איזה איטום נדרש, ומהיכן מגיעה חדירת המים. לעתים יידרש איטום גגות, ולעתים יידרש איטום של הקירות החיצוניים.

גלישת סנפלינג הפכה מזמן לנחלתם של בעלי מקצוע רבים, המשתמשים בה על מנת לבצע עבודה יעילה, גמישה, ועם פחות מאמץ. בין בעלי המקצוע שאימצו את השיטה, נוכל למצוא מנקי חלונות, מרחיקי יונים, שיפוצניקים, וגם בעלי מקצוע בתחום האיטום. בעוד בעבר היו נוהגים להציב פיגומים מסביב לבניין על מנת לבצע איטום בקירותיו החיצוניים, היום התוודעו בעלי המקצוע לשיטה הרבה יותר נוחה ויעילה לעובד וללקוח- הלוא היא איטום באמצעות גלישת סנפלינג.

אנשים על סנפלינג