עבודות בידוד

עבודות בידוד מהוות חלק ניכר מהשירותים הנדרשים בענף הבנייה. בין אם מדובר בבידוד תרמי או בידוד אקוסטי- כיום יש מודעות גבוהה ליתרונות של הבנייה המבודדת. כשמדובר בבידוד תרמי- הדבר יכול לחסוך לנו כסף רב, ולהשפיע ישירות על הנוחות שלנו בבתי המגורים שלנו. וכשמדובר בבידוד אקוסטי- מדובר בשיפורים שיכולים לשנות לחלוטין את איכות החיים שלנו, ואת רמת הרעש וההמולה בחלל המגורים. השוק מציע קבלנים רבים המבצעים עבודות בידוד, ולפני שאנו בוחרים עם מי לעבוד- חשוב לבדוק שהחומרים מותאמים לתקן, ושהקבלן הוא בעל ניסיון מספק באותו התחום.


בידוד תרמי

תחום הבידוד התרמי עוסק במעברי חום דרך מעטפת הבית, וכל מה שאנו יכולים לעשות על מנת לשלוט בהם במטרה לקבל נוחות וחיסכון מקסימליים. בין החומרים שהשוק מציע לצורכי בידוד תרמי, נוכל למצוא את הבטקל, צמר הסלעים, פוליסטרין מוקצף, ועוד. יתרונותיהם של חומרים אלו הוא, שעל אף שהם אינם עבים במיוחד- הם מהווים מחסום יעיל כנגד מעברי חום. בידוד תרמי איכותי, יגרום לכך שזמן החימום או הקירור של חלל המגורים יתקצר משמעותית, ימנע תחושת אי נעימות ליד קירות המבנה, יעניק לנו חיסכון כלכלי משמעותי, וימנע התעבות אדים על הקירות ויצירת כתמי עובש עקב כך. כמו כן, עלינו לוודא עם הקבלן עבודה בהתאם לתקן הישראלי לבידוד תרמי.

בידוד אקוסטי

כולנו מכירים את תופעת הרעש שנוצר בבתי מגורים, החל מהרעש המגיע מדירות סמוכות, דרך רעשים חיצוניים של כבישים או שיפוצים, וכלה ברעש פנימי בחללי מגורים עם אקוסטיקה גרועה. בכל המקרים האלו מסתבר שניתן למצוא פתרון, ולעתים הוא יהיה פשוט משחשבנו. תחום הבידוד האקוסטי, עושה שימוש במספר כללים הקשורים למעבר של גלי הקול דרך אוויר או חפצים. כך למשל ניתן לחלק את סוגי הרעש לשני סוגים: רעש העובר דרך המבנה- כמו גרירת רהיטים או נקישות פטיש, ורעש הנישא באוויר וחודר דרך הקיר- כמו צעקות או מוזיקה. בנוסף חשוב להבין שישנם חללי מגורים שפשוט תוכננו בצורה גרועה מבחינה אקוסטית, ולכן הם מגבירים את הרעשים הפנימיים והחיצוניים, וגורמים להמולה ולעיוות של דיבור או מוזיקה. תחום הבידוד האקוסטי עושה שימוש בחומרים כמו אריחים וקירות אקוסטיים, חלונות וקירות כפולים ודלתות מתאימות, על מנת לגרום לסביבת המגורים "לבלוע" גלי קול, או לחסום מעבר שלהם.

תחום עבודות הבידוד התפתח רבות בשנים האחרונות, וכיום מציע חומרים מגוונים לצד שיטות מתוחכמות, המאפשרות לנו שיפור משמעותי באיכות החיים. לעתים אין צורך בשינוי מבני של ממש, והפתרונות הם יותר נוחים משחשבנו. בידוד תרמי מאפשר לנו לשלוט טוב יותר במעברי החום דרך מעטפת המבנה, וכך להגיע לנוחות מיטבית וחיסכון כלכלי, ובידוד אקוסטי מאפשר לנו להפוך את המקום בו אנו חיים לשקט יותר, ללא רעשים מציקים ומיותרים מבית או מחוץ.

 חדר הקלטות