בידוד אקוסטי בח'וואלד

הצורך בבידוד אקוסטי הוא ברור לכולנו, ואין רבים מאיתנו שלא חוו רעש מהסביבה החיצונית – בין אם מדובר בשכנים קולניים ובין אם מדובר בכביש סואן או עבודות בנייה. ענף הבידוד האקוסטי, מאפשר לנו ליצור סביבה שקטה יותר במקום שבו אנו מתגוררים או עובדים. מסתבר שהשפעתו של הבידוד האקוסטי היא כה משמעותית, שתכנון נכון שלו יעניק לנו שקט באותו המקום שבו סבלנו מרעש לפני כן! מה עלינו לדעת כשאנו מחפשים בידוד אקוסטי בירושלים?

 

הצורך בבידוד אקוסטי

רעש הוא חלק מהחיים, ויחד עם זאת – לעתים אנו מעוניינים לבטל או להחליש אותו, כיוון שהוא פוגע לנו ברמת החיים או באפשרות לעבוד בצורה נוחה. ישנן סיבות רבות שיכולות לגרום לרעש בלתי נסבל:

 

שכנים רעשניים

שכנים רועשים יכולים למרר לנו את החיים, בין אם מדובר בצעקות ודיבור קולני, ובין אם מדובר בגרירת רהיטים, טריקת דלתות ועוד. עבור חלק מהאנשים הפתרון הוא מעבר דירה, אך פעמים רבות בידוד אקוסטי מסוגל לשפר את המצב, ולמנוע מאיתנו את הטרחה שבמעבר.

 

כבישים ותנועה

בתים הממוקמים בקרבת כבישים סואנים, עשויים לסבול מרעש חזק מאוד ובלתי פוסק של מנועים וצפירות. בידוד אקוסטי יכול להשפיע רבות במצבים כאלו, מכיוון שמדובר ברעש שנכנס מבחוץ.

 

עבודות בנייה

עבודות בנייה בארץ ישראל הן נפוצות ואינסופיות, ולעתים זה נראה שבכל מקום שאליו נלך – יהיה בקרבתנו אתר בנייה כלשהו. רעשי בנייה מתחילים בשעות המוקדמות של הבוקר, ומפסיקים רק בשעות הערב. גם כאן מדובר במצב שבו הרעש נכנס מבחוץ, ובידוד אקוסטי יכול לפתור את הבעיה.

 

סוגי הרעש הרלוונטיים לסביבת מגורים

כשאנו מדברים על בידוד אקוסטי, אנו יכולים לחלק את סוגי הרעש לשניים:

 

מעבר ישיר דרך המבנה

זהו רעש שנוצר ע"י גלי קול העוברים באופן ישיר דרך קירות המבנה, ודרכם הם מגיעים אלינו. סוגי רעשים העוברים באופן כזה הם למשל רקיעות, גרירת רהיטים ועוד.

 

מעבר דרך האוויר

סוג הרעש הזה נוצר ע"י גלי קול הנישאים באוויר, חוצים את הקירות, ומגיעים אל המקום שבו אנו נמצאים. דוגמאות טובות לכך הן צעקות ודיבורים.

 

גורמים המשפיעים על רמת הרעש

ישנם שני מושגים, המשמשים את בעלי המקצוע בתחום הבידוד האקוסטי, ועוזרים להם לפתור את הבעיה בצורה הטובה ביותר:

 

כושר הבידוד של הקירות

מושג זה מתייחס ליכולת הקירות לחסום מעבר של רעשים שונים. כך למשל, ככל שהקיר הוא עבה יותר, ומרקם החומרים שלו הוא איכותי יותר – כך יותר רעשים ייבלמו באמצעותו. כשרעשים מגיעים מבחוץ, יש משמעות גדולה לעובי הקירות שלנו ולהרכב שלהם. כשאנו מדברים על כושר בידוד – הדבר נכון לא רק לקירות, אלא גם לחלונות, מחיצות ודלתות.

 

ספיגה אקוסטית

זהו מושג המתאר את איכות הקול בחלל מסוים, המושפעת מהחפצים ומהקירות הנמצאים באותו החלל. כשאנו מדברים על סביבה ביתית, ספיגה אקוסטית יכולה לחרוץ את הדין לכאן או לכאן, ולקבוע אם הרעשים מהחדר ייבלעו וייעלמו, או לחילופין – יהדהדו ויתעצמו. ברוב המקרים כשיש בעיית אקוסטיקה, הדבר קשור למבנה החדר עצמו, הגורם לתחושת המולה ורעש.

 

חומרי בידוד אקוסטי בירושלים

ישנם מגוון חומרים המסייעים בידנו לבצע בידוד אקוסטי, וכל אחד מהם מותאם לסיבת רעש אחרת, ולמבנה חלל אחר. חלק מהאנשים בוחרים לבצע שינוי בקירות הבית, על אף ששינוי כה דראסטי הוא לא תמיד הכרחי. בין הפתרונות הפשוטים יותר, ניתן למצוא קירות אקוסטיים, תקרות אקוסטיות, פאנלים אקוסטיים, חלונות כפולים ודלתות בולמות רעש.

 

מחפשים בידוד אקוסטי בירושלים

ישנם בעלי מקצוע רבים העוסקים בתחום הבידוד האקוסטי בירושלים, ועלינו לבחור מתוכם בצורה שתבטיח לנו אמינות ומקצועיות גם יחד. תחום הבידוד האקוסטי דורש ידע וניסיון, ורק בעזרתם בעל המקצוע יוכל להתאים לנו פתרון יעיל. בעל מקצוע אמין ומנוסה, יוכל להראות לנו פעמים רבות – שהפתרון הוא פשוט משחשבנו. כיצד נזמין שירות בידוד אקוסטי בירושלים בצורה נכונה?

 

סקר שוק

סקר שוק בין בעלי המקצוע, יעזור לנו להבין מהם טווחי המחירים, ומהם הפתרונות הנהוגים בתחום. בזמן שאנו מחפשים בעל מקצוע, נוכל להתרשם מחוות דעת – כשהדרך המומלצת ביותר היא כמובן חוות דעת ממקור ראשון. ישנם אתרים המוודאים את חוות הדעת מול הלקוחות באמצעות שיחת טלפון, וכך מונעים מצב של חוות דעת מזויפות. דוגמה לאתר כזה היא אתר "מדרג".

 

פנייה ראשונית

בעת הפנייה הראשונית את בעל המקצוע, הקפידו לברר את כל הפרטים הרצויים, וכן להתרשם מטון הדיבור והאדיבות. בקשו הצעת מחיר ראשונית, ובצעו תיאום ציפיות מפורט לגבי מה היא כוללת.

 

תיאום מועד לעבודה

תאמו מועד לעבודת הבידוד, באופן כזה שתוכלו להיות נוכחים בעת ביצועה. ברוב המקרים – בעל המקצוע יגיע להתרשם מהשטח מספר ימים לפני העבודה, ואז תוכלו לשטוח בפניו את הבעיה. חשוב לא לחסוך בפרטים בעת תיאור הבעיה, מכיוון שרגישות לרעש היא עניין אינדיבידואלי, וכל אדם חווה אותו בצורה שונה לחלוטין. הקפידו להעביר לבעל המקצוע את תחושותיכם בצורה מפורטת ככל האפשר.