זיפות גגות בירושלים

ירושלים היא עיר הבירה של מדינת ישראל, והעיר בעלת האוכלוסייה הגדולה ביותר בתחומיה. ירושלים מציגה מגוון רב הן מבחינת האוכלוסייה, והן מבחינת סוגי הבנייה השונים. אחד מהשירותים הנפוצים בעיר, הוא הזמנת זיפות גגות למבנים שונים בתחומי העיר ירושלים, ושירות זה הוא פופולארי בעיקר עם בואם של ימי החורף הגשומים. זיפות גגות ידוע זה מכבר כשיטה הוותיקה והקלאסית לאיטום של גגות, כנגד נזקי המשקעים שעלולים לחלחל דרך הגג אל פנים המבנה. על אף ששיטות חדישות יותר נכנסו אל שוק האיטום לאחרונה, נראה שרבים מתושבי ירושלים, ובכלל ברחבי העולם- עדיין מעדיפים את השיטה הוותיקה.

זיפות גגות- כיצד הוא מתבצע?

השלב הראשוני בזיפות הגג הוא למעשה הכנה של שטח הגג, כך שיהיה חלק ושטוח ככל האפשר. זה אומר שיש לשייף בליטות, לקצוץ חוטים מיותרים, ולנקות לכלוך או שאריות של חומרי איטום קודמים שהתפוררו. בשלב הבא מחממים את הזפת לטמפרטורה האידיאלית שלה שהיא כ-185 מעלות, ואז היא מוכנה להימרח על הגג, ולחדור לכל הסדקים הקטנים שבשטחו- כך שהוא ייאטם בצורה טובה. עם התייבשותה, הזפת הופכת לשכבה קשה ואטימה למים, ומאפשרת עמידות של הגג בפני חדירת מי גשמים. זיפות גגות גם הוא השתכלל בשנים האחרונות, וכיום ניתן למצוא למשל- מכונות מיוחדות שמיועדות לחימום של הזפת לטמפרטורה האופטימלית שלה, כך שאיכותה עולה ולכן גם איכות האיטום.

איטום גגות- פעם והיום

כאמור, שיטת איטום גגות באמצעות זיפות, נחשבת ליחסית וותיקה לעומת השיטות החדשות בשוק. בין השיטות החדשות נוכל למצוא למשל שימוש ביריעות ביטומניות, או איטום בהתזה. שיטות אלו יקרות יותר לרוב, ואולי זו הסיבה שרבים עדיין מעדיפים להשתמש בזיפות. בכל מקרה- כל אחד יוכל לבצע עבור עצמו את החישוב, האם משתלם יותר לבצע זיפות כל תקופה מסוימת, או לשלם סכום גדול יותר עבוד שיטה אחרת, שתאפשר איטום עמיד לאורך זמן רב יותר.
הזפת ידועה כחומר איטום מזה אלפי שנים, כשפעם בעיקר הייתה משמשת בתחום הספנות, ואילו היום נוכל להיתקל בה בעיקר בענף הבנייה. בעלי מקצוע מנוסים יוכלו להמליץ לנו על זפת מתאימה, וכזו עם תו תקן, שתוכל להבטיח לנו עמידות טובה ככל האפשר, כמובן- בצירוף עבודה מקצועית שהיא חשובה לא פחות.

זיפות גגות בירושלים הוא שירות נפוץ, ובעיקר עם בואם של ימי הגשמים. הדבר החכם לעשות- הוא ללא ספק להזמין זיפות דווקא טרם בוא הגשמים, על מנת "להקדים תרופה למכה" וגם לשלם פחות. זיפות המוזמן ב"דקה התשעים" יהיה מורכב יותר, פחות איכותי מבחינת תנאי העבודה, וגם ייעלה יותר עקב הביקוש הרב בעונה זו. על אף שישנן שיטות חדישות בשוק איטום הגגות, רבים עדיין מעדיפים את השיטה הוותיקה ובוחרים לזפת את הגג שלהם לצורכי איטום.

חומר קשיח