יציקות בטקל בכפר סבא

ענף האיטום הוא רחב ומגוון, ואנו נחשפים כל העת לשיטות חדשות המיושמות במסגרתו, ולחומרים מתוחכמים שעוזרים לפתור בעיות שונות. אחד מהחומרים היותר יעילים בתחום האיטום והבידוד, הוא ה"בטקל" – תערובת של חול, מלט וחומר מקציף. יציקות בטקל בכפר סבא משמשות במגוון תפקידים, והן טומנות בחובן יתרונות רבים. מה עלינו לדעת כשאנו מתעניינים לגבי יציקות בטקל בכפר סבא?

 

מהו "בטקל"?

הבטקל הוא תערובת מיוחדת המורכבת ממלט, חול וחומר מקציף. החומר המקציף מאפשר כליאת בועות אוויר ביציקה, היכולות להגיע עד מעל 60 אחוזים מנפחה. עקב האוויר הכלוא – הבטקל הוא בעל משקל נמוך, ובעל יכולות בידוד תרמי.

 

מתי מבצעים יציקות בטקל בכפר סבא?

תכונותיו הייחודיות של הבטקל, מאפשרות לו לתפקד במגוון של שימושים בענף האיטום, הבנייה והבידוד. מהם השימושים העיקריים של יציקות בטקל בכפר סבא?

 

תשתית לאיטום

הבטקל הוא למעשה סוג של בטון, ושמו נובע מהלחם של הביטוי "בטון קל". לכן, מעבר לתכונותיו האחרות – הבטקל גם מהווה תשתית מעולה לחומרי איטום. קבלני איטום רבים עושים שימוש בבטקל, על מנת להכין את השטח לקראת שיטת האיטום שנבחרה לצורך העבודה. נוכחותה של שכבת הבטקל מאפשרת זרימת אוויר, ומהווה שכבת בידוד השומרת על חומרי האיטום מפני נזקי האקלים והבלאי.

 

יציקת שיפועים

עקב משקלו הקל של הבטקל, ונוחות העבודה עמו – הוא משמש ליציקת שיפועים על גגות, מרפסות, ומקומות נוספים החשופים למים ורטיבות. מכיוון שמדובר בתערובת שמעל 60 אחוזים ממנה הם אוויר – החומר אינו שוקל הרבה, ולכן בטוח להשתמש בו על גבי גגות ומרפסות, מבלי לחשוש שהם יקרסו חלילה. את הבטקל יוצקים בשיפועים לכיוון המרזבים, או מקומות הניקוז הייעודיים, כשהשיפוע אמור להיות בערך 1.5 אחוזים. הקבלנים לרוב משתמשים במתיחת חוטים, כדי לתכנן את השיפועים ולהבין היכן להציב את המפלס העליון של היציקה.

 

בידוד תרמי

חומרים המכילים אחוז גבוה של אוויר כלוא – ידועים ביכולת בידוד הטמפרטורה שלהם, וכך גם יציקת הבטקל. יציקות בטקל עוזרות לפתור בעיות בידוד במבנים, ומאפשרות לנו לשפר את איכות החיים שלנו ולחסוך באנרגיה. בעת שגג המבנה שלנו אינו מבודד בצורה טובה, אנו עלולים לסבול ממספר תופעות בעייתיות, ביניהן חום וקור בלתי נעימים, ירידה בתפקוד ובאיכות החיים, בזבוז חשמל, התעבות רטיבות ועובש על הקירות ועוד.

 

יתרונות השימוש ביציקות בטקל

קבלני האיטום בכפר סבא, עושים שימוש נרחב ביציקות בטקל לצורך השימושים השונים שהוזכרו. מהם יתרונות העבודה עם בטקל?

 

נוחות עבודה

השימוש בבטקל הוא נוח במיוחד, מכיוון שמדובר בחומר דליל המתפשט במהירות על פני משטח העבודה. לכן, העבודה עם בטקל היא זריזה הרבה יותר מאשר עם חומרים אחרים.

 

חיסכון בזמן

אין צורך להכין את תערובת הבטקל באתר העבודה, מכיוון שהוא מגיע במערבל בטון – כשהוא מוכן ברובו. דבר זה חוסך זמן רב ומקצר את עבודת היציקה.

 

משקל נמוך

מכיוון שמדובר בתערובת קלה, ניתן ליישם אותה ללא חשש גם כשמדובר במבנים ישנים, מרפסות, או כל מבנה שאנו לא מעוניינים להעמיס עליו משקל עודף, מחשש לקריסה.

 

עמידות גבוהה

כאמור – הבטקל הוא סוג של בטון, ולכן ניתן למצוא הרבה דברים דומים ביניהם . בטון הוא חומר קשיח ועמיד במיוחד בפני בלאי, ולכן נוהגים לעשות בו שימוש נרחב בענף הבנייה. הבטקל מאפשר את העמידות של הבטון הרגיל, בשילוב תכונות נוספות כגון משקל נמוך ובידוד תרמי.

 

טיפים ונקודות חשובות לגבי יציקות בטקל בכפר סבא

בעת שאנו מעוניינים לברר לגבי יציקות בטקל בכפר סבא, כדאי לשים לב לכמה דברים חשובים, שיסייעו בידינו ליהנות מעבודה איכותית ועמידה.

 

קבלן איטום מוסמך

הקפידו לעבוד עם אוטם מוסמך, ואל תתביישו לבקש לראות תעודה. כמו בכל תחום – גם כאן לצערנו קיימים שרלטנים, ואנו לא רוצים "ליפול" על מתחזה, או על בעל מקצוע ברמה נמוכה.

 

חוות דעת

השיטה הטובה ביותר, היא כמובן לקבל חוות דעת ממקור ראשון. מכיוון שהדבר אינו תמיד מתאפשר – עלינו להתנהל בחוכמה, ולדעת להבחין האם חוות הדעת הן אמינות. ניתן לעשות שימוש יעיל באתרים כמו "מידרג", המלקטים את חוות הדעת באמצעות שיחה ישירה עם הלקוחות, ולכן הם לא "פרוצים" לחוות דעת כמו אתרים אחרים.

 

תיאום העבודה

הקפידו לתאם את העבודה למועד שבו אתם פנויים, כך שתוכלו להיות נוכחים בעת העבודה. אין אנו אומרים שאי אפשר לסמוך על כל בעלי מקצוע, אך בהחלט קרו מקרים של "קיצורי דרך" מצד בעלי המקצוע בזמן שלא הייתה השגחה.

 

סקר שוק והצעת מחיר

ישנם קבלני איטום רבים המעניקים שירות באזור כפר סבא, ולכן עלינו לבצע סקר שוק שיעזור לנו לבחור מתוכם בצורה יעילה. בעת שאנו פונים אל בעלי המקצוע, אין זה מומלץ לבחור בבעל המקצוע הראשון שאליו אנו מתקשרים. כדאי להתקשר לשניים או שלושה בעלי מקצוע, כדי לקבל סדר גודל של טווחי המחיר. בעת שאנו מקבלים הצעת מחיר – חשוב לוודא שהיא כוללת את חומרי העבודה, ועבודות נלוות אחרות כמו צביעה וניקוי.