תיקון גגות רעפים בירושלים

ירושלים ידועה במגוון האוכלוסייה שבה, וגם בסוגי הבנייה השונים שניתן למצוא בתחומיה. חלק מהבתים מתהדרים בגגות מרוצפים, חלקם עם גגות שטוחים, ורבים מהם נושאים גגות רעפים קלאסיים ופסטורליים. ואכן, יש יופי רב בגגות הרעפים האדומים, והם מקנים לבית מראה ציורי ועם ניחוח של פעם. אמנם גגות רעפים ידועים זה מכבר, והיו נפוצים בירושלים כבר במאה השישית לספירה, אך מסתבר שלא נס ליחם. גגות רעפים נפוצים מאוד הן בירושלים והן בשאר ערי הארץ והעולם, וכיום מיוצרים מחומרים שונים כמו חרס או בטון, תוך שמירה על המראה המיוחד המאפיין אותם. שירות נפוץ הנדרש בקרב תושבי ירושלים, הוא שירות תיקון לגגות רעפים, והביקוש אליו עולה בעיקר עם בואם של ימי החורף הירושלמי.

 


קצת על גגות רעפים

על אף שרעפים תועדו כבר לפני 4000 שנים, הם עדיין משמשים כשיטת קירוי וחיפוי נפוצה בכל רחבי העולם. הרעף הוא למעשה לוח המיוצר מחומר עמיד לחדירת מים ולחום, כמו למשל חרס, בטון, אבן, חרסינה או זכוכית. עיצובם של הרעפים ואופן הנחתם, מקנה להם יתרון ועמידות בפני שינויי טמפרטורות דראסטיים, חדירת מים, וכל זאת ללא פגיעה במבנה הגג. מעבר לכך, עניין הנראות מהווה ככל הנראה, פקטור משמעותי בבחירת גגות רעפים, ונראה שהמראה הציורי שהם מקנים לבית המגורים הופך אותם לפופולריים בארץ ובעולם. גגות רעפים כמו כל סוגי הגגות, חשופים למפגעי האקלים ומפגעים נוספים, ונעדיף לתקן אותם בהקדם, וטרם הגעת ימים גשומים.

 

תיקון גגות רעפים

מהן הבעיות היכולות להתעורר כשמדובר בגג רעפים? ובכן, הסיבה הנפוצה ביותר להתרחשותן של נזילות היא- רעפים שבורים. רעפי החרס ידועים כעמידים יותר מאשר רעפי הבטון, ובכל מקרה- שבר או סדק באחד מהרעפים, יפגע בשלמות מבנה גג הרעפים, ועלול לגרום לנזילות וטפטופים אל תוך בית המגורים. בעיות נוספות יכולות להגרם גם מהצטברות לכלוך על הגגות, מסתימה של מרזבים, ועוד. תושבי ירושלים שיבקשו לברר לגבי תיקון גגות רעפים- ימצאו שלרוב התיקון מתומחר ע"פ מטר רבוע, וע"פ מהות התיקון ומורכבותו. כך למשל, המחיר יהיה מושפע מפקטורים כמו גובה הגג, שיפוע הגג, ואלמנטים נוספים שבעלי המקצוע קובעים. בעת שאנו בוחרים בעל מקצוע לתיקון גג הרעפים שלנו, מומלץ לבחור בכזה המתמחה בגגות רעפים, ולא "כלבויניק" שמתמחה בכל התחומים. כמו כן מומלץ לבדוק לגבי אחריות הניתנת על התיקון, ולוודא לכמה זמן היא מאבטחת אותנו.

המראה הפסטורלי שמעניקים גגות הרעפים, גורם להם להפוך לבחירה פופולרית בירושלים, בארץ ובעולם. גגות הרעפים דורשים תיקון ותחזוקה, היות והם חשופים למפגעים שונים, ועלולים להישבר ולאפשר חדירת מים ונזילות בתוך בית המגורים שלנו. בעת שנבחר להזמין בעל מקצוע לתיקון גג הרעפים שלנו, מומלץ לבצע סקר שוק מושכל, ולהזמין אותו טרם הגעת ימי החורף הגשומים.

גג של בית